1398/04/27

بمباران شیمیایی سند محرومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس است

فرماندار دالاهو بمباران شیمیایی روستای زرده در سال 67 را جنایت فراموش نشدنی جنایتکاران جهانی دانست و گفت: بمباران شیمیایی سند محرومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

بمباران شیمیایی سند محرومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس است

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از  خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کرم محمدی  در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی روز ملی شهرستان دالاهو، اظهار داشت: یاد شهدا، ترویج خوبی‌ها، نیکی‌ها و ارزش‌های والای انسانی است.

فرماندار دالاهو با بیان اینکه مزین شدن روز ملی شهرستان به‌نام شهدا، افتخاری بزرگ بوده، عنوان کرد: لازم به یاد‌آوری است روستای زرده در تاریخ 31 تیرماه سال 67 توسط رژیم بعث عراق مورد بمباران شیمیایی قرار گرفت و در همان روز نیز روستای سرمیل هم مورد بمباران شیمیایی هواپیماهای رژیم بعث قرار گرفت.

وی ادامه داد: بمباران شیمیایی روستای زرده جنایت فراموش نشدنی جنایتکاران جهانی بود که مراسم روز شهرستان دالاهو که سالروز بمباران شیمیایی روستاهای زرده و سرمیل است با یادواره شهدای شهرستان روز دوشنبه، 31 تیرماه برگزار می‌شود.

محمدی افزود: در این بمباران شیمیایی 277 نفر از هموطنان به شهادت رسیدند و صدها نفر مصدوم و جانباز شیمیایی شدند، بمباران شیمیایی سند محرومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس و از یک طرف سند سکوت و جنایت ابرقدرت‌ها در مقابل اقدامات جنایتکارانه صدام حسین بود.

وی تصریح کرد: تمامی منادیان دروغین حقوق بشر بدانند که جنایت روستای زرده با تسلیحات شیمیائی اهدای آنان انجام شده و تا ابد مدیون خون شهدا هستند و وجدان بیدار هرگز این جنایت آنان را فراموش نخواهد کرد.

محمدی در پایان از همه مردم شهرستان دالاهو دعوت به عمل آورد و گفت: ترویج نام و یاد شهدا ترویج همه خوبی‌هاست و لازم است همه شرکت کنیم.


خروج