1398/05/01

جنایت استکبار جهانی در بمباران شیمیایی «زرده» هرگز فراموش‌ نخواهد شد

فرماندار دالاهو گفت: جنایات استکبار جهانی در بمباران شیمیایی زرده، سرمیل و سردشت هرگز فراموش شدنی نیست.

جنایت استکبار جهانی در بمباران شیمیایی «زرده» هرگز فراموش‌ نخواهد شد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کرم محمدی  در مراسم روز ملی شهرستان دالاهو و سالروز بمباران شیمیائی روستای زرده که در سالن فجر شهر کرند غرب با حضور مسؤولان شهرستان دالاهو برگزار شد، اظهار داشت: امروز روز ملی شهرستان دالاهو است؛ فلسفه وجودی روز ملی هر شهرستان پیشینه تاریخی، فرهنگی و مذهبی آن است.

فرماندار دالاهو گفت: 350 اثر تاریخی در این شهرستان وجود دارد که بیانگر قدمت تاریخی دالاهو است، ویژگی برجسته ساکنان این سرزمین صنعتگری است طراحی و ساخت فلزها با دستان پرتوان این بزرگان به ظهور رسیده است.

 وی عنوان کرد: مردم این شهرستان احساس مسؤولیت دارند و شرکت و حضور حداکثری آنان در انتخابات‌ها بیانگر این سخن است، حس وطن‌دوستی و عشق به ایران عزیز با پوست، گوشت و خون مردم این دیار عجین شده است و این را باخون خود در هشت سال جنگ تحمیلی معنا کردند.

محمدی ادامه داد: هرچه از خصیصه‌های فرهنگی، اعتقادی، جغرافیایی و اجتماعی بگوئیم کم است، از همه کسانی که اهل قلم هستند و شعر می‌گویند یا می‌نویسند و همچنین فعالان مجازی و رسانه‌ای می‌خواهم همه خصیصه‌های این مردم را با هنرخود منعکس کنند.

محمدی یادآور شد: 31 سال پیش غمناک‌ترین و دردناک‌ترین مقطع تاریخ دفاع مقدس جمهوری اسلامی بمباران شیمیایی زرده، سرمیل، سردشت و اشنویه است، این جنایت آشکار علیه بشریت است و جنایتی که علیه غیرنظامیان بود واین جنایت‌هادرسرزمین های دیگری همچون فلسطین و یمن هم این جنایات بشری درحال اجرا است و هرگز فراموش شدنی نیست.

وی تصریح کرد: از ابتدای تا انتهای این جنگ نابرابر همه قوانین و اصول بین‌المللی را زیرپا گذاشته شد، در زمان بمباران شیمیایی زرده که در یک چشم برهم زدن مظلومانه به شهادت رسیدند همگی سازمان‌های به اصطلاح  حقوق بشر سکوت اختیار کردند همان‌ها که برای مرگ یک اسرائیلی جنایتکار زمین و زمان را به‌هم می‌دوزند.

وی بابیان یادداشتی از ناصرالدین شاه در دفترچه خاطراتش که گفته بود به هرجای ایران بخواهد سفر کند به روسیه یا انگلیس اعتراض می‌کند، ادامه داد: اقتدار، استقلال و عظمت امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و مقاومت مردم است این است که وقتی یک کشتی ما توقیف می‌شود درپاسخ سریع 2 کشتی انگلیسی توقیف می‌شود و اعلام می‌کند که کشتی‌های عبوری از آب‌های ایران نباید خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران عمل کنند.

گفتنی است، در این مراسم دختر شهید «اسدی» از شهیدان این شهرستان با نامه‌ای به پدر شهیدش یاد و خاطره شهدا را زنده کرد همچنین در این یادواره به صورت نمادین شهدای بمباران شیمیایی زرده تشیع و برای آن‌ها مویه‌سرایی و مداحی شد و در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده‌های شهدا و جانبازان شیمیایی زرده تجلیل به عمل آمد.


خروج