جنبش دانشجویی ‌بعد از انقلاب تغییر گفتمانی قابل توجهی پیدا کرده است

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در تشکیل انقلاب اسلامی گفت: جنبش دانشجویی ‌بعد از انقلاب تغییر گفتمانی قابل توجهی پیدا کرده است.

جنبش دانشجویی ‌بعد از انقلاب تغییر گفتمانی قابل توجهی پیدا کرده است

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، صلاح الدین قره‌تپه  در مراسم سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده سما کرمانشاه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با فراز و نشیب‌های فراوانی رو به رو بوده است، اظهار داشت: دشمنان در پی براندازی انقلاب اسلامی دست به اقدامات متعددی زدند از جمله اقدامات آمریکا، راه اندازی جنگ‌های داخلی از غرب کشور و جنوب کشور بود که تمامی اقدامات دشمنان ایران در آن زمان با شکست مواجه شد.
وی با بیان اینکه امروز علمداری و پرچمداری جهان انقلاب بر دوش ایران اسلامی است، عنوان کرد: بدون حضور و نقش آفرینی دانشجویان در آن زمان، احتمال به وقوع پیوستن انقلاب فراهم نبود و بی‌دلیل نیست که  میدان نزدیک دانشگاه تهران را میدان انقلاب نامگذاری کردند و این نشان دهنده نقش دانشجویان در ایجاد انقلاب اسلامی است.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه در تاریخ ایران جنبش دانشجویی فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته است، بیان کرد: دانشجویان  انرژی فزاینده مبارزات خود را تحت رهبری امام خمینی(ره) با خشم انقلابی توده‎های مردم در‌هم آمیخت و به وظیفه تاریخی و با اهمیت خود در براندازی رژیم ستمشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی عمل‌کرد.
قره‌تپه گفت: بعد از پیروزی انقلاب تا آغاز دفاع مقدس حرکت بزرگی که جنبش دانشجویی انجام داد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که حضرت امام (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم در انقلاب اسلامی یاد کردند و این بارزترین و تأثیرگذارترین حرکت ضد استعمارگری دانشجویان بود.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه  با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در تشکیل انقلاب اسلامی گفت: کادرسازی و شکل دادن به نهادهای نوپای انقلاب اسلامی اولین دستاوردهای جنبش دانشجویی بعد از انقلاب بود.
وی افزود: حضور فعال و حماسی در همه صحنه‌های رزمی، عمرانی و در سطوح مختلف فرماندهی تا بسیجی گری در دوران دفاع مقدس‌، زنده نگه داشتن روحیه عدالت‌خواهی، جنبش دانشجویی پیشران پیشرفت و جنبش نرم افزاری و تولید علم، تقویت گفتمان استکبارستیزی، تقویت مشارکت سیاسی، دانشجویان افسران جنگ نرم، پیشگامی در جنگ نرم، روشنگری و فرهنگ سازی و حضور فعال در بسیج سازندگی را از دیگر دستاوردهای جنبش‎های دانشجویی بعد از چهل سال انقلاب دانست.
قره‌تپه با بیان اینکه جنبش دانشجویی قبل و بعد از انقلاب تغییر گفتمانی قابل توجهی پیدا کرده است، بیان کرد: به دلیل خلا نیروی تخصصی برای بدست گرفتن مسئولیت‎های مهم، دانشجویان در ابتدای انقلاب اسلامی بدنه اصلی نهادهای انقلاب را تشکیل دادند و بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها در جریان انقلاب فرهنگی جنبش دانشجویان در تثبیت نظام و تحکیم نظام نوپا موثر بودند.


خروج