امام جمعه کرمانشاه:ایران از قدرتهای برتر جهان در تولید تجهیزات نظامی است

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز ایران کشوری قدرتمند و صاحب نفوذ و و بر خلاف قبل از انقلاب مستقل است که در مقدرات منطقه و حتی جهان اثرگذار است.

امام جمعه کرمانشاه:ایران از قدرتهای برتر جهان در تولید تجهیزات نظامی است

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از  ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در نشست با فرماندهان و جمعی از پرسنل پایگاه پدافند هوایی شهید عسگری کرمانشاه، اظهار داشت: بنا به گفته افسران ارشد زمان شاه، فرماندهان نظامی و مسئولان و حتی خود شخص شاه هیچ اختیاری در تجهیزات نظامی و رویکرد نظامی کشور نداشتند.
وی افزود: همین رویه باعث شده بود که در ابتدای انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران توان تولید سیم خاردار را نیز نداشتیم و هیچ کشوری نیز به خاطر تحریم های گسترده آمریکا در آن زمان  به ما حتی  سیم خاردار نمی فروختند.
امام جمعه کرمانشاه گفت: به برکت آرمانهای انقلاب اسلامی  و امام خمینی(ره) مبنی بر استقلال کشور و باور اینکه ما می توانیم  با همه تحریم ها و با دستان خالی  ساخت انواع تجهیزات نظامی را آغاز کردیم و امروز ایران یکی از قدرتهای برتر جهان در تولید تجهیزات روز نظامی است.
وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران توان تولید جدیدترین موشک ها با بردهای مختلف، ساخت و ارسال ماهواره به فضا، تانک و نفربر و اسلحه و... را بدون کوچکترین وابستگی و اجازه گرفتن از قدرت های دیگر جهان را دارد و دلیل خشم آمریکا نیز از ما همین است.

وی گفت: روزی آمریکا در ایران اختیار همه چیز حتی عوض کردن وزرا و کابینه شاه را داشت، اما امروز ایران توطئه های شوم آمریکا نظیر داعش، سقوط کشورهای منطقه و... را نقش بر آب می کند و دلیل همه عصبانیت ها و بهانه گیری ها نیز همین است.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی شهید عسگری کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: پیش از انقلاب پدافند هوایی در چهار نقطه کشور فقط به طور سازمانی و تشریفاتی تشکیل شده بود و هیچ وقت عملیاتی نشد.
سرهنگ "کیومرث رستمی" افزود: امروز پوشش عملیاتی پدافندی ایران به دو برابر مساحت ایران رسیده و هرگونه تهدیدی را کیلومترها دور از مرزهای کشور عزیزمان ایران رصد می کند.
وی افزود: امروز سامانه موشکی دفاعی ما به طور کامل کشور را پوشش داده و هر نوع تهدیدی را اعم از جدیدترین موشک و هواپیماهای  پیشرفته را نابود خواهد کرد.


خروج