معابر کرمانشاه به نام و تصویر شهدا مزین می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس از المان تقاطع غیر همسطح شهدای مدافع حرم رونمایی می‎شود گفت: کوچه‌ها و معابر شهر به‌ نام، تصویر و نشان شهدا مزین می‌شوند.

معابر کرمانشاه به نام و تصویر شهدا مزین می‌شود

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ، مهدی عبدالمالکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: شهرداری کرمانشاه در تقسیم‌بندی ستاد هفته دفاع مقدس مسئولیت فضاسازی شهری را به عهده داشته که برای ایجاد فضای دفاع مقدس در شهر شهیدان کرمانشاه تلاش می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه عزت و آبروی ملت ما مدیون خون شهداست بیان کرد: ابلاغیه‎ای از طریق فرمانداری کرمانشاه به بخش‌های مختلف انجام شده و ارگان‎های مختلف در هفته دفاع مقدس وظایف مختلفی را به عهده خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس از المان تقاطع غیر همسطح شهدای مدافع حرم رونمایی می شود خاطرنشان کرد: این المان مزین است به شانزده شهیدی که کرمانشاه در راه دفاع  از حرم آل الله تقدیم کرده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه کوچه‌ها و معابر کل شهر به‌ نام، تصویر و نشان شهدا به عنوان مدال شهروندان کرمانشاهی در تمام نقاط شهر مزین می‌شوند خاطرنشان کرد: شهدا حق بزرگی را برگردن همه ما دارند و ما با این حرکت کوچک سعی می‌کنیم تا نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم.
عبدالمالکی با بیان اینکه خدمات حوزه شهری شهرداری کرمانشاه و قصرشیرین با تمام توان در حال آماده سازی ظرفیت‎ها برای ارائه خدمات‎رسانی به زائران هستند عنوان کرد: شهرداری کرمانشاه با فراهم آوردن شرایطی، به بهترین شکل ممکن خدمات‎رسانی را به اربعین حسینی ارائه می‎دهند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه از دیرباز به عنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات در میزبانی و خدمت به زائران امام حسین (ع) شهره خاص و عام بوده است بیان کرد: مردم کرمانشاه خدمت به زوار اربعین را نه تنها وظیفه دینی و انسانی خود می‎دانند بلکه با این میزبانی در ثواب زائران حرم امام حسین(ع) شریک می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه قدمگاه امام حسین(ع) افتخار و سرمایه‎ای است برای مردم کرمانشاه که با افتخار از از این میزبانی یاد کنند تصریح کرد: باز شدن مرز خسروی رونق بیشتری را به لحاظ تردد در کرمانشاه فراهم خواهد آورد و با پیش‎بینی‎های انجام شده حجم زیادی زائر از کرمانشاه عبور می‎کنند.

عبدالمالکی با بیان اینکه اربعین برای کرمانشاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی یک فرصت است خاطرنشان کرد: خدمت به زوار اربعین تقرب به خدا و اهل بیت(ع) است و خدمت کردن به زائران هم کمتر از زیارت نیست.


خروج