روزانه از ۲۰۰ هزار زائر در موکب‌های مردمی استان کرمانشاه پذیرایی می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: در سطح استان ۱۶۰ موکب ثبت نام کرده‌اند و اکنون شرایط مناسبی برای رفاه حال زائران اربعین حسینی در استان از لحاظ پارکینگ و سایر زیرساخت‌ها فراهم است.

روزانه از ۲۰۰ هزار زائر در موکب‌های مردمی استان کرمانشاه پذیرایی می‌شود

بهمن صحرایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: مردم، خیران و هیئت‌های مذهبی امسال با همت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته از موکب‌های ایرانی حمایت مالی و پشتیبانی کرده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه عنوان کرد: اربعین حسینی حرکتی کاملاً مردمی است و تمامی هزینه‌های انجام شده در برگزاری آن از سوی مردم تامین می‌شود.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی استان کرمانشاه افزود: هموطنانی که تمایل دارند در این فیض مشارکت کنند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب 0110363184000 و یا شماره کارت 6037991899626133 به نام بانک ملی ستاد عتبات عالیات اربعین استان اهدا کنند.

وی عنوان کرد: مردم می‌توانند همچنین کمک‌های غیرنقدی و مایحتاج مصرفی مورد نیاز موکب‌ها در این ایام مانند پتو، بالش، فرش، موکت، قند، چای، شکر، برنج، غلات، حبوبات و لبنیات را به آدرس سه راه 22 بهمن، روبروی مسکن و شهرسازی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اساسی ما در ایام اربعین این است که زمینه وحدت هرچه بیشتر مردم عراق و ایران را خدمت‌رسانی به زائران فراهم کنیم عنوان کرد: موکب‌های ایرانی باید در کنار موکب‌های عراقی قرار بگیرد تا زمینه دوستی و برادری بیشتر از گذشته فراهم شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با بیان اینکه همایش اربعین یک ظرفیت خوبی برای نشان دادن وحدت اسلام است اظهار کرد: اربعین حسینی تجلی وحدت و انسجام مسلمانان در مسیر دین حق است و باید این وحدت همچنان محکم‌تر شود و موکب‌داران در ایام اربعین ضمن خدمت‌رسانی به زائران زمینه‌های وحدت بیشتر کشور ایران و عراق را با وجود اختلاف‌افکنی‌های دشمنان جهان اسلام فراهم کنند.

صحرایی گفت: پیاده روی اربعین در حقیقت یک قدرت‌نمایی از جهان اسلام علیه استکبار جهانی است و دشمن از جهانی شدن این حرکت و رویداد عظیم فرهنگ هراسان است و همه باید زمینه‌های وحدت جهان اسلام را در این رویداد فراهم کنند.

وی با بیان اینکه موکب‌ها در مسیر ورودی از کنگاور به سمت کرمانشاه، از دو راهی هرسین به سمت بیستون، خود بیستون و در نهایت سنقر که برخی از زائران شهرهای زنجان از طریق این شهرستان وارد استان ما می‌شود فعال می‌شوند گفت: موکبها در مسیر ورودی بیستون به سمت کرمانشاه و کمربندی غربی و شرقی که مسیر ورود زائران استان‌های شمال غربی است و از مسیر ماهیدشت و از این منطقه به سمت حسن‌آباد و خود مسیر اسلام‌آباد غرب و سپس مسیر دالاهو و سرپل‌ذهاب و با تمرکز استقرار موکب‌ها در قصرشیرین در حال برپایی است.

صحرایی با اشاره به اینکه در خود شهرستان قصرشیرین بیش از 15 موکب مردمی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی فعال شده‌اند افزود: تاکنون در سطح استان 160 موکب ثبت نام کرده‌اند و اکنون شرایط مناسبی برای رفاه حال زائران اربعین حسینی در مرز و شهرستان قصرشیرین از لحاظ پارکینگ و سایر زیرساخت‌ها فراهم است
رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تمامی موکب‌های مردمی در قصرشیرین در حال ساماندهی است عنوان کرد: در مز خسروی هم شرایط خوبی برای اسکان موقت و پذیرایی از زائران اربعین حسینی به وجود آمده است و از 48 ساعت گذشته نیز موکبهای مردمی استان در محل‌های مورد نظر استقرار و در طی امروز و فردا آماده پذیرایی و اسکان موقت زائران هستند.
وی با اشاره به اینکه امسال چون زائران کربلا زودتر می‌خواهند به کربلا اعزام شوند از 12 مهر پذیرش زائر در محل اسکان کنگاور، صحنه و کرمانشاه داشتیم افزود: بیش از هزاران زائر تاکنون در محل اسکان موقت استان اسکان پیدا کردند و از این استان به مرز مهران اعزام شدند.

صحرایی با اشاره به اینکه بیش از 20 نقطه در استان شامل حسینیه‌ها، مساجد و موکبها برای اسکان زائران تجهیز شده‌اند گفت: در مرز خسروی از سوی مسئولان استانی و کشوری ایران تمام تمهیدات و تدابیر برای تردد زائران اندیشیده شده است و در کشور ما آمادگی کامل وجود دارد اما این تحرکات اخیر که در عراق به وجود آمده و اکنون نیز تحت کنترل است موجب شد که از سوی دولت عراق اعلام شود که تا اطلاع ثانوی اعزام زائران از این مرز انجام نشود.

وی با اشاره به اینکه به محض اعلام آمادگی طرف عراقی برای تأمین امنیت زائران ایرانی ما آمادگی داریم که زائران خود را از این مرز به عتبات عالیات اعزام کنیم عنوان کرد: بیش از 50 درصد توان خدمات‌دهی موکب‌ها را برای برگشت زائران اربعین حسینی از کربلا قرار می‌دهیم.

صحرایی با اشاره به اینکه در این 160 موکب مردمی توانایی روزانه پذیرایی بیش از 200 هزار زائر اربعین حسینی را داریم گفت: اسکان موقت و اسکان اضطراری هم در هر تعداد که نیاز باشد در اختیار زائران قرار داده می‌شود.


خروج