1398/02/08

امام جمعه جوانرود: همه باید برای وحدت جهان اسلام تلاش کنند

امام جمعه جوانرود گفت: اتحاد و انسجام در جهان اسلام به عنوان یک ضرورت مهم و اساسی مورد تاکید است و همه بایستی برای ایجاد و تقویت این وحدت تلاش کنند.

امام جمعه جوانرود: همه باید برای وحدت جهان اسلام تلاش کنند

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از  ایرنا، ماموستا ملا احمد فخری روز شنبه در نشست هم اندیشی روحانیون، امامان جمعه و جماعات که در آستانه ماه رمضان در سرسرای جلسات فرمانداری برگزارشد، با یادآوری توطئه های استکبار برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان افزود: اتحاد و همدلی ضرورت مقابله با توطئه های دشمنان اسلام در برهه کنونی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار جوانرود نیز تقش روحانیون را در دفاع از اسلام و انقلاب را یادآور شد و گفت: نقش روحانیت شیعه و سنی در دفاع از اسلام و انقلاب افتخار بزرگ و بی نظیری است.
مصطفی رجبی افزود: روحانیت اهل سنت منطقه اورامانات در همه مقاطع انقلاب اسلامی هیچ گاه از چهارچوب سیاست های اصلی و اساسی نظام خارج نشدند و همه توطئه های دشمنان را خنثی کردند.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه هم به نقش و جایگاه مسجد در طول 14 قرن اخیر اشاره کرد و گفت: مساجد اساسی ترین نقش را در مسائل دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایفا می کنند و کسانی که مسجد را مدیریت می کنند، مسئولیت سنگین و خطیری بر عهده دارند.
احمد محمدی افزود: دنیای امروز با جهان گذشته بسیار متفاوت است و داعیان دین بایدعلم خود را به روز رسانی کنند چرا که روحانیون و ائمه جمعه و جماعات مدافعان دین هستند.
وی با بیان اینکه دشمنان از هر روشی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان استفاده می کنند، اظهارداشت: یکی از این راه ها ایجاد دو دستگی در انجام واجبات دینی مانند آغاز و پایان ماه رمضان است.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه خاطرنشان کرد: 20 مدرسه علوم دینی شناسنامه دار و ثبت شده هم اکنون در مناطق اهل سنت استان فعالیت دارند و 60 مدرس نیز دارای حکم و 42 نفر عضو شورای روحانیت هستند.

**روحانیون در برابر جنایات دشمنان موضع قاطعانه ای داشته باشند
فرمانده سپاه ناحیه جوانرود نیز به نقش روحانیون در دفاع از اسلام اشاره کرد و گفت: در حوادثی که به ضرر مسلمانان تمام می شود روحانیون باید موضع قاطعانه ای داشته باشند.
سرهنگ ابوذر انوری افزود: از روحانیون به عنوان رهبرو هادی دین انتظار داریم در هر شهر و روستایی که تریبون در اختیار دارند از مسلمانانی که در دنیا مورد ظلم واقع می شوند، دفاع کنند.
وی از روحانیون به عنوان پرچمدار دین یاد کرد و اظهار داشت: 300 هزار شهید به فتوای روحانیون در راه اسلام و انقلاب شهید شدند و امروز نیز نقش آنها بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.
انوری با بیان اینکه دشمنان دین یک قرن است افکار مسموم به جوانان تزریق می کنند، یادآور شد: روحانیون باید از تریبونی که در اختیار دارند بیشترین استفاده را برای راهنمایی جوانان داشته باشند.
شهرستان جوانرود با بیش از 75 هزار نفر جمعیت در 86 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.


خروج