رژه نیروهای مسلح در استان کرمانشاه برگزار شد

همزمان باسالروز آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه نیروهای مسلح در استان کرمانشاه برگزار شد.

رژه نیروهای مسلح در استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از  خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در رژه نیروهای مسلح با استناد به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ دوران دفاع مقدس و جلوگیری از فراموش کردن آن اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس به معنای هست سال ایستادگی است و همین موضوع دفاع مقدس را به پدیده‌ای تاریخی در جهان تبدیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: این ایستادگی و پیروزی در دفاع مقدس سبب شده اکنون هیچکس در دنیا و در رأس آن‌ها آمریکا جرأت نکند به ایران کج نگاه کند.

علما با اشاره به این تعبیر امام(ره) درباره دفاع مقدس مبنی بر اینکه دیوانه‌ای سنگی انداخته است گفت: دشمن فرودگاه‌های ما را هدف قرار داد که رعب و وحشت ایجاد کند اما رزمندگان با این بیان امام(ره) توانستند دشمن را شکست دهند و با اقتدار ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه الان مقدس دفاع از مقاومت بود که امروز خود را میان داده است افزود: دفاع ایران تنها دفاع از آب و خاک نبود بلکه دفاع از فرهنگ، ارزش‌ها و اصول قرآن و رسول خدا و سنت و اهل بیت(ع) بود.

علما با اشاره به اینکه امروز ایران سرمدار امنیت منطقه از نظر سیاسی، نظامی، اجتماعی و اسلامی است بیان کرد: امروز قدرت جوان‌ها، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و مردم، آمریکا و فرعون زمان را منزوی کرده و آن‌ها را پشت پنجره‌ها نگه داشته است.

وی با بیان اینکه امروز تأمین امنیت دائم و مداوم و مقاومت منطقه از آن ایران است گفت: امروز نظام ما نظام ولایت فقیه است و پشتیبانی از ولایت سبب شده در دنیا منحصر به فرد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اکنون گاه بیش از 50 کشور دنیا به ایران است افزود: اسرائیل شعار از نیل تا فرات  را سر می‌داد اما امروز خبری از این حرف‌ها نیست و این به واسطه اقتدار، قدرت ایران و رهنمودهای ولایت فقیه است.

علما با بیان اینکه دفاع مقدس الگویی برای سایر کشورها است بیان کرد: امروز کشورهای دنیا از دفاع مقدس و سبک و روش ایران و همچنین از مدیریت این مرز و بوم کپی‌برداری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: چنانچه امروز ارتش سوم و چهارم دنیا از لبنان حساب می‌برند به این دلیل است که آن‌ها از ایران الگو‌برداری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس به معنای ظهور باکری‌ها، باقری‌ها، بابایی‌ها و شیرودی‌ها است گفت: امروز ایران به برکت دفاع مقدس به عنوان ابرقدرت منطقه در دنیا مطرح است و وقتی رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام می‌کند من راجع به ایران چیزی نگفتم، یعنی در مقابل ایران ناتوان است.

انتهای پیام/  ع


خروج